בחירות הוריות בגירושין המלמדות על טיבו של ההורה
(Parental Decisions in Divorce which Indicate on Parental Qualities)

11 Pages Posted: 9 Mar 2016 Last revised: 22 Dec 2017

See all articles by Yoav Mazeh

Yoav Mazeh

Ono Academic College Faculty of Law

Date Written: March 9, 2016

Abstract

תקציר בעברית: במאמר זה בוחן יואב מזא"ה בחירות שעל הורים לקבל כחלק מהליכי הגירושין או המעבר להורות במשפחה מפורדת. שלוש הבחירות בהן עוסק המאמר הן:

א.האם ההורה מתייחס אל הילדים כאל אובייקט שנועד לספק את צרכיו שלו, או כסובייקט שעל ההורה לדאוג לרווחתו ולצרכיו. במסגרת בחירה זו הורים נדרשים להבחין בין צורכיהם לבין צורכי הילדים. הורים שנכשלים בבחירה זו חווים את ההורות כסימביוטית ואינם מצליחים להבחין בין צורכיהם לבין צורכי הילדים.

ב. הבחירה השניה היא כיצד להתייחס למעורבות ההורית של ההורה האחר. האם לעודד את ההורה האחר להיות מעורב בגידול הילדים, או לנסות לדחוק את ההורה האחר?

ג. הבחירה השלישית היא האם לעשות וויתורים על רצון ההורה עבור רווחתם של הילדים.

המאמר בוחן קונפליקטים הוריים שלאחר הגירושין, ומראה כי ניתן לנתח מצבים אלה באמצעות שלוש בחירות אלה.

מאמר זה הוא הראשון שמנתח סוגיות הוריות שלאחר גירושין באמצעות פרספקטיבה זו. ניתוח זה חשוב מאד עבור הורים שנמצאים בהליכי גירושין, או שהתגרשו בעבר .אך למאמר יש חשיבות גדולה גם עבור עורכי דין ועבור שופטים, בכך שהוא מאפשר לנתח את הדילמות העומדות על הפרק, באופן שחושף את המניעים האמתיים של ההורים, וחושף בצורה בהירה מהי טובת הילדים בהקשר זה.

English Abstract: This article examines three fundamental choices parents are required to make during their separation. The first is whether the parent sees the children as objects or subjects. The second is how one views the parental involvement of the other parent. The third is whether to put their interests before that of their children, or whether to put the children's interest first.

Note: Downloadable document is in Hebrew.

Keywords: גירושין; משמורת ילדים; הסתה; ניכור; מעבר מגורים; יואב מזאה

Suggested Citation

Mazeh, Yoav, בחירות הוריות בגירושין המלמדות על טיבו של ההורה
(Parental Decisions in Divorce which Indicate on Parental Qualities) (March 9, 2016). Available at SSRN: https://ssrn.com/abstract=2745218 or http://dx.doi.org/10.2139/ssrn.2745218

Yoav Mazeh (Contact Author)

Ono Academic College Faculty of Law ( email )

104 Zahal St.
Kiryat Ono, 55000
Israel

HOME PAGE: http://mazeh.co.il

Register to save articles to
your library

Register

Paper statistics

Downloads
1,023
Abstract Views
2,203
rank
20,573
PlumX Metrics